4 Haziran 2016 Cumartesi | By: YeniAy M.

Elfabe


BU KİTABA DA GÖZ ATIN: SULTANLARIN GÜNLÜĞÜ- AY ve GÜNEŞİN SALTANATI

"Kapasitenizi keşfedin!"KÜNYE
Yazar Mehmet Ali Bulut
Yayıncı: Hayat Yayınları
Sayfa384
Baskı Yılı: 2014


TANITIM BÜLTENİ

El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler. Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır. İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir. Her insan;
• Kendi hayat yürüyüşünün nasıl olacağını,
• Hastalık ve sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri,
• Evlilik hayatını ve sürecini,
• İnsan ilişkilerindeki potansiyelinin ne olduğunu merak eder.
El ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatı olan ELFABE, insanın yüzündeki, avucundaki, cildindeki birtakım işaretlerden hareket ederek, hayatını doğru yönlendirmesi için ona yardımcı olmak amacıyla yazılmış bir kitap... Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser...
Kitabı alalı bayağı olmuştu ama okumak şimdiye nasipmiş. Oldukça ayrıntılı ve uzmanlaşmak için zaman ayrılması gereken tecrübe işi bir ilim ama bir o kadar da ilgi çekici bir ilim. Eğer kendi kapasitenizi keşfetmek ve başkalarını daha iyi tanıyabilmek istiyorsanız(en azından bir fikriniz olmasını) öğrenmek gerekir.

Tek başına öğrenilebilir mi emin değilim, bence bir üstat tarafından öğretilmesi daha kolay olur çünkü tek başına kağıt üzerinde edindiğimiz bilgileri uygulamaya dökmek-en azından benim için- biraz güç.

Yine de kitap, içerik açısından çok verimli. Böyle şeyler ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim.            (Soluk renkli fiyat, etiket fiyatıdır. Üstündeki ise internet fiyatıdır.)