23 Mayıs 2016 Pazartesi | By: YeniAy M.

Gölge Varlıklar Serisi - 2 'Nefes'

BU KİTABA DA GÖZ ATIN: SULTANLARIN GÜNLÜĞÜ- AY ve GÜNEŞİN SALTANATI

"Gölge Varlıkların dünyasında savaş çok yakın!"
KÜNYE
Yazar J.K. Beck
Yayıncı: Arunas Yayınları
Sayfa504
Baskı Yılı: 2013(2.baskı)


TANITIM BÜLTENİ


Heyecan dolu, doğaüstü bir aşk hikâyesi! Derin bir nefes aldı, koku ve acı onu, sadece öldürmenin önemli olduğu sıcak ve tanıdık olan karanlığa itiyordu. Serinin ilk kitabı Davet ile birlikte içine girdiğiniz Gölge Varlıkların dünyasına yapacağınız ikinci yolculuğunuzda, soluksuz okuyacak, aşka doyacak, tahrik olacaksınız. Yedi masum insan, Los Angeles sokaklarında vahşice öldürüldü, ama Gölge İttifakı’nın elinde ne şüpheli ne de kanıt var. Ceset sayısı arttıkça, kurt adamlar ve vampirler arasındaki eski kan davası patlamaya yaklaşıyor. Vampirler ve kurt adamların uzun süren savaşları, yarı iblisler, ruh emiciler ve ölümcül lanetler… Aşk, kan, cinayet ve ruh…

İlk kitap, Lucius ve Sara arasındaki ilişki ve olaylar yumağına odaklanmışken ikinci kitap, ilk kitabın kahramanlarını da içinde barındırarak Lissa ismindeki bir Sukkubus ve Rand isminde bir kurtadam'ın yaşadıklarını konu alıyor. LA'da git gide artan bir cinayetler yüzünden kurtadamlar ve vampirler arasında savaşın yaklaşmasından korkan Birlik, bu cinayetleri araştırması için eski tanıdıklarımız Doyle ve arkadaşına emir verirken vampirlerin ve Birliğin başı olan vampir de en yakınları olan Lucuis ve Nick'i yardım etmeleri için görevlendirmiştir bile. Ama diğer taraftan da kurtadam sürüsünün liderleri de aynı amaçla kendi adamı olan Rand'ı görevlendirir. Sorun şu ki iki taraf da birbirine güvenmemektedir. İşin içine bir de sukkubus olan Lissa dahil olunca ve bu kadın Nick'e ihanet etmiş, eski aşığı çıkınca durum karmaşıklaşmaya başlar. Dahası Nick ve Lucius'un en yakın dostları olan Serge hala kayıptır.

İlk kitapla kıyasladığımda pek heyecanlı olmadığını söylemeliyim. Konusu ve kurgunun ilerleyişi çok sıradan geldi ama sıkıldığımı da iddia edemem ama fazlasını beklerdim. Bu açıdan biraz hayal kırıklığı diyebilirim. Yine de dil akışkanlığı vs. yerindeydi. Bu yüzden zaman geçirmek için hala iyi bir seri olduğunu düşünüyorum. Hatta bir sonraki kitabım için oldukça iyi bir ilham kaynağı olduğunu da söyleyebilirim. Konum aşağı yukarı belliydi de ayrıntılar vs. hala inşa halinde... :P Neyse, konuyu saptırmayalım.

Üçüncü kitapta görüşmek üzere. :)            (Soluk renkli fiyat, etiket fiyatıdır. Üstündeki ise internet fiyatıdır.)