9 Şubat 2017 Perşembe | By: YeniAy M.

Secdedaş

 "Aşığın aşkına gönlünden, ruhundan, özünden sözler, şiirler... Aşk ile, sevda ile... Masumca ve en önemlisi GERÇEK. Sureti değil, ruhu sevmek. Nefis için değil Allah için sevmek."KÜNYE
YazarNail Azbay
Yayıncı: Az Kitap Yayınları
Sayfa192
Baskı Yılı: 2016
TANITIM BÜLTENİ
Evlenirken sadece "eş" almayın!
Bir ömür secdeye birlikte varacağınız "secdedaş" alın. 
Buluşma adresiniz, "secde" olsun.
Günde beş vakit buluşun.
Aralara teheccüd ve kuşluk vakitlerini de sıkıştırın.
Dua edin, şükredin, Yaradan'a (c.c.) hamd mesajları gönderin.
Bir demlikte demlenen çay misali, ömrünüzü birlikte demleyin.
Birbirinize sadece eş değil, "secdedaş" olmanız duası ile...

Deneme yazıları ve şiir, benim sevdiğim tür arasında son sırada bile yer almıyor ama bu demek değil ki asla okumam. Nail Bey, nezaket gösterip kitabını imzalı bir şekilde bana ulaştırdı ve elbette ki bana da kitap kurdu biri olarak, okumak düştü.

İsmi baya bir ilgimi çekti, bu yüzden itiraf etmem lazım ki kitabı, okumam için öne çeken ana nedenlerden biri oldu. İlk sayfalardan itibaren kitap, resmen aşk kokuyor; sevdiğine ve sevdiğini gönlüne yerleştiren Rabb'ine. 

Tasavvuf Deneme Yazısı olarak da tabir edebileceğimi bu kitap, Nail Bey'in sevdiği hanıma karşı duygularını; yazı ve şiire dökerek itiraf etmesini dahası evlenme teklifi etmesine şahit oluyoruz. Bir nevi bu evlenme teklifine ve aşka; okuyucularını da Allah ile birlikte şahit tutmuş.

Bir hanım olarak oldukça romantik bulduğumu ve kolay kolay hiçbir hanımın da bu teklife ret cevabı veremeyeceğini düşünüyorum. Duyguların sözlere ve mısralara dökümü de beni etkiledi, kalbime hiç dokunmadı dersem yalan olur. Hanım kardeşimiz oldukça kısmetli, maşallah. Bu kitap, güzel de bir anı olmuş oldu onun için. İnşallah ikisi birlikte mutlu mesut yaşarlar hem bu ömrü hem de ahiret ömrünü. 

Böyle güzel bir kitabı, herkese tavsiye ederim. Bilhassa erkeklere; insan nasıl sevmeli? sorusuna güzel bir cevap olmuş. Teşekkürler Nail Bey.


 (Soluk renkli fiyat, etiket fiyatıdır. Üstündeki ise internet fiyatıdır.)