12 Nisan 2017 Çarşamba | By: YeniAy M.

Gülmek Bedava

    "Neye güldüğünüz zekanızı, nasıl güldüğünüz edebinizi gösterir."KÜNYE

Yazar: Kader Güneş
Yayıncı: Az Kitap
Sayfa: 96
Baskı Yılı: 2017 
TANITIM BÜLTENİ
Anne: Odanı topla oğlum.
Çocuk: Anne, ben toplama bilmiyorum.
Anne: Ama ben, çok güzel çarpma biliyorum!
Çocuk: Topladım bile anne.
*
Sırf köpek korkmasın diye karşı yola geçip yürüyen biriyim. Tamamen o yüzden yani.
*
Okulda;
- Kanka, senden bir şey isteyeceğim.
-Ne?
- Param yok, kulaklığım bozuk, sakızım bitti, şarjım az.
*
- Kimya dersi kaldırılıyormuş.
- Neden?
- Kim olduğunu bulmuşlar.
*
- Oğlum sınav çok kolaydı.
- Evet, ama arka sayfa biraz zordu.
- Arka sayfa mı?
*
Babam, “Takdir getir bilgisayarını yenileyeceğim.” dedi, ben de getirdim. Geldi F5’e basıp gitti!
*
- Geç bunu.
- Bunu da geç.
- Bu zaten kolay...
- Bunu biliyorum.
- Bunu sormaz.
- Bunu yaparım…
(Sınavdan 20 aldı.)
Gülmek Bedava 7'den 77'ye hepimizi güldüren, eğlendiren sevimimli mi sevimli bir kitap. Hadi durmayın bedavadan gülmeye başlayın:)

Güzel ablam Kader GÜNEŞ, ilk kitap denemesini gerçekleştirdiği bu eserde; temiz mizah düsturuyla hareket ederek günümüz gençlerin, başta internet ortamı olmak üzere, eğlenceli ve zihin geliştiren esprilerin bir kısmını bu kitapta bizler için derledi.

Gülmek, insanın ruh halini değiştiren; bulaşıcı bir mutluluk pınarıdır. Bu pınarın kaynakları arasında da şüphesiz şakalar, espriler gelmekte. Bu eser de bize bunu vaat ediyor.

Belli bölümlere ayrılmış ve hemen hemen bir çok konuda esprili sözlerin yer aldığı bu kitap, hem eğlendirecek hem güldürecek hem de insana, şaka yapmak için bel altı ve argo kullanması gerekmediğini gösterecek.

Atalarımız boşa dememiş; "Neye güldüğünüz zekanızı, nasıl güldüğünüz edebinizi gösterir."

Tamam, elbette ki bir Nasrettin Hoca fıkraları değil ama en azından gençlerimizin tamamını şaka diye küfrü bellemediğini de gösteriyor. Bu kitabı değerli kılan şeylerden biri de bu kanımca; küfürden, argodan uzak bir mizah hedeflemesi. Bu yönüyle 7'den 70'şe herkese hitap eden ve arkadaşlarınızla birbirinize yapabileceğini veya sosyal medyada paylaşıp bol bol beğeni alacağınız ( :D ) şakalar sizi bekliyor. 

Kitabın oldukça ilgi gördüğünü ve ilk baskısının tükendiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Başarılarının devamını dilerim Kader ablacım. Bu güzel kitap için teşekkür ederiz. :)

Beni güldüren şakalardan birkaçı:

"Silgi, doğada 300 yıl, sınıfta 10 dk.'da kayboluyor." (Sadece silgi değil kalem de; tecrübe edilmiştir. :D )

"Boş kağıt verdim, kanka." havasında olan öğrencilerden biri de bendim. Elbet boş kağıt değil de kötü geçti be deyip en az 60- 70'i çakıyordum. Kısacası bu tarz şakalarda kendimi gördüm. :D 

Ayrıca İngilizce bölümünü ayriyeten sevdim; zaten iki dil arasındaki telaffuz benzerliği hep eğlenceli ve etkileyici gelmiştir.  (HappyMiss Car TheShe's= tuttum bunu :D )

Yalnız sanırım ilk şakada bir hata var; yav he he'nin çevirisi olarak yavsheshe denmiş ama yavhehe olması gerekmez mi? Veyahut ben şakayı anlamadım, o da ihtimal. Biri beni aydınlatsın. :D 

 (Soluk renkli fiyat, etiket fiyatıdır. Üstündeki ise internet fiyatıdır.)