5 Aralık 2014 Cuma | By: YeniAy M.

Sultanlar Serisi: Sultanların Günlüğü - Ay ve Güneşin Saltanatı- (İlk Romanım)UYARI: Kitap hakkında bilgi içerdiğini unutmayınız.

OSMANLI DÖNEMİ; SALTANAT KAVGASI, KIYAMET GİBİ SAVAŞ MEYDANLARI, BİREBİR MÜCADELER, GİZLİ ÖRGÜTLERLE SAVAŞLAR VE AŞK... BU VE DAHA FAZLASI İÇİN BUYRUN.


Bu kitap, benim için diğer tüm kitaplardan daha önemli dostlar. Nedeni ise, benim yayınlanan ilk romanım. Evet, bu fıstığı ben yazdım! Alkış lütfen! ;) Aslında okuduğum o kadar kitabı tanıtırken güzel güzel yazdım da bunu nasıl tanıtayım bilemedim gitti.

Resimde gördüğünüz tanıtım ve başlık size zaten yeterince bir ipucu vermiştir, sanıyorum ki. Biraz kısa gibi durduğunun da farkındayım. Başka romanlara gelince koca koca sayfalar döktüren ben, söz konusu kendi romanıma gelince tıkandım. :)
Eh başlayalım bakalım.

Tarih ve fantastiğin birleşmiş haline; Osmanlı dönemine davetlisiniz. :)
Şehzade Gökhan, padişahın en küçük oğludur. Konya sancakbeyi olarak saltanat hayallerinden uzak bir yaşam sürer. Bir gün babasının vefat haberi ile hayatı ve hayalleri değişecektir... Kardeşi eski padişahın ölümünü fırsat bilip tahta oturan Sultan Reşat, şehzadenin ve ağabeylerinin ölüm emrini vermiştir. Fakat Anadolu Beylerbeyi Tulpar Paşa, genç şehzadenin başına gelecekleri öğrenmiş, önüne geçmek için harekete geçmiştir. Lakin bu kıyımdan sadece Gökhan, annesi ve yeğeni Saruhan kurtulacaktır. Kayıplarının acısı ile yüzleşen genç şehzade, acısının ve öfkesinin etkisiyle, hiç istemediği bir yola baş koyup tahtı geri alacaktır. Ama genç şehzadenin asıl mücadelesi şimdi başlamıştır.

Artık bir padişah olan Gökhan, haremi yönetmekle yetinmek istemeyen büyük validesinin önünü kesmek zorunayken, diğer yandan da devletini iç ve dış düşmanlara karşı korumak ve güçlendirmek zorundadır. Bunu yaparken de ona en büyük desteği Tulpar Paşa ve paşa kızı Ayça verecektir. Paşanın kızı ile evlenen padişah, büyük valide kanadını denetlemek için karısını devreye sokarken, kendisi de hırslı paşalar ve İslam topraklarını işgal etmeye çalışan haçlı artıklarıyla savaş verecektir. Tulpar Paşa da tüm gücünü kullanarak, eski ve tehlikeli bir düşmanın varlığının yeniden ortaya çıktığı haberini almasıyla, Kara Kardeşlik'e karşı savaş verecektir.
Osmanlı topakları dört bir yandan ateş çemberindedir. Bu kanlı savaşta hayatta kalanlardan çok ölenler olacaktır...
 Bunun için kitabı okumanız gerekli işte. :)

Aşk romanları seven bir insan değilim ama sonuçta insanız, Aşk'a inanıyorum. Bu yüzden her film ve kitapta olduğu gibi aşk burada da mevcut ama öyle aşk sahneleri falan beklemeyin. Ben daha çok maceracı ve heyecan arayan bir kişi olduğum için kitabımı yazarken de bunu gözettim. Hafif fantastik öğelerle de süslediğimi de belirtmem gerek. İnşallah beğenir ve kitabı başkalarına da tavsiye edersiniz. Yeni çıktığı için ve de yeni yazar olduğum için ha deyince mağazada bulunamıyor.
Aşağıdaki adreslerden veya mağazalardan sipariş verip kitabı getirtebilirsiniz.
D&R(şimdilik merkez mağazasın da var bu yüzden şimdilik çevrimiçi sipariş veya şubelere gidip talep etmek gerek): http://www.dr.com.tr/kitap/sultanlarin-gunlugu//edebiyat/roman/turkiye-roman/urunno=0000000620497

İDEFİX: http://www.idefix.com/kitap/sultanlarin-gunlugu-ayca-mutlucan/tanim.asp?sid=XORYLLNGH5SI89UGNTV8
Takdir edersiniz ki kendi kitabım için puanlama yapmam mümkün değil, onu da siz vereceksiniz artık.
FİYATI: 16 lira. :)